Історія Ситненського ліцею

У 1861 році в с. Ситне була відкрита однокласна церковно-приходська школа. У першому навчальному році навчалося 12 хлопчиків 7-10 річного віку. Царизм до освіти дівчат не допускав. Більшість дітей шкільного віку не були охоплені навчанням. Із 7-річного віку працювали на різних сільськогосподарських роботах.

У 1920р. нашу область окупувала буржуазна панська Польща, поміщицько-буржуазний уряд якої тримав трудове населення в темряві і неуцтві. Польські пани заборонили рідну українську мову. Навіть не можна було спілкуватися нею у школі. У зв’язку з безправним становищем українського селянства, тяжкими матеріальними умовами їхні діти не мали змоги навчатися.

У 1922р. в селянській хаті була відкрита 3-річна початкова школа, де працював один учитель. Навчальний план школи був складений у такий спосіб, щоб забезпечити вивчення дітьми польської мови, релігії та дати відомості з історії, географії Польщі. Вчилися у школі бажаючі діти. У 1937 р. було побудовано нове приміщення Ситненської школи на дві кімнати.

У 1949р. початкова школа в с. Ситне була реорганізована в семирічну, а в 1957р. в середню.

у 1960р. в с. Ситне була відкрита середня школа сільської молоді, де колгоспна молодь без відриву від виробництва одержувала середню освіту.

Із зведенням нового приміщення школи в 1975 р. тут створені всі умови для навчання і виховання школярів. Обладнано кабінети, спортзал, запрацювала шкільна їдальня.

Побудовано військово-спортивний комплекс. Подвір’я школи упорядковано, закладено сад.

у 1960. році в школі запрацювало 27 педагогів, із них з вищою освітою – 16 осіб, навчалося 303 учні.

Із відкриттям нової школи учні сіл Карпилівки і Гайки-Ситенські відвідують новозбудовану школу в с. Ситне. Навчальний заклад поповнюється новими посібниками, меблями. Приходять працювати нові вчителі: Мирончук Л.А., Табачук Г.А., Дпнилюк Л.М., Стецюк Л.Д.

Обладнано і оформлено багато нових навчальних кабінетів: фізичний, хімічний, зарубіжної літератури, української мови та літератури, англійської мови, інформатики. Оформлено шкільний музей історії села.

Першою в районі (1991р.) створено Козацьку Республіку. Метою Козацької Республіки є формування національно свідомих громадян України. Їх діяльність спрямована на творче продовження в сучасних умовах козацьких звичаїв і традицій.

Кiлькiсть переглядiв: 837

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.